Obsadili jsme 3 seniorní obchodníky
se specifickými požadavky
pro společnost Signify

Klient

Zadání

Společnost Signify se dlouhodobě potýkala s nedostatkem kandidátů na obchodní pozice napříč několika divizemi. Ačkoliv má společnost na českém trhu dlouhou historii pod značkou Philips Lighting, v dané době rapidně poklesl přísun kandidátů z jejich tradičních zdrojů, především kvůli dynamickým změnám na celém pracovním trhu. Na konci roku 2021 společnost oslovila GoodCall s poptávkou na několik seniorních obchodníků pro různá oddělení. Zásadní součástí tohoto zadání byla zkušenost obchodníků s obdobným produktem a orientace na konzultačně-projektový obchod.

Řešení

Na základě zadání připravil GoodCall komplexní strategii pro doručení tohoto projektu. Cesta k úspěchu vedla skrze konkrétní zacílení na konkurenční firmy, pečlivě odvedený proces výběrového řízení s dvojitou kontrolou kandidátů a kontinuální sdílení informací o trhu, požadavcích a očekávání kandidátů a v neposlední řadě intenzivní komunikaci s několika hiring managery, do jejichž týmů se pozice obsazovaly.

V rámci projektu GoodCall perfektně využil toho, že každý člen recruiterského týmu se věnuje velmi úzkému portfoliu oborů a pozic - díky tomu projekt převzal tým s konkrétní specializací právě na technický obchod. To přispělo k velmi rychlému pochopení očekávání klienta a rychlému vydefinování vhodné sourcing strategie.

Výsledky

  • Specializovaný tým recruiterů s hlubší znalostí technického obchodu umožnil rychlou definici náborové strategie. Využili jsme netradiční techniky náboru jako je namesourcing nebo přímý headhunting.
  • Provedli jsme detailní pohovory zaměřené na kompetence kandidátů, včetně produktového know-how a konzultačního obchodu, aby kandidáti byli přesně shodní s potřebami klienta.
  • GoodCall oslovil přes 400 kandidátů, zpohovoral 33 z nich a obsadil 3 pozice seniorních obchodníků.
Jste připraveni získat kandidáty podle vašich představ?

Propojte se s GoodCall specialisty a získejte odbornou pomoc při hledání talentů.

Přečtěte si další case studies