Employer branding kampaň
pro ExxonMobil oceněná
ABSL Diamond Award 2021

Klient

Zadání

Na konci roku 2020 jsme obdrželi žádost od ExxonMobil Business Support Center k vytvoření a exekuci kampaně zaměřené na zapojení interních zaměstnanců a zvýšení povědomí o značce zaměstnavatele.

Řešení

Naším nápadem bylo uspořádat soutěž o výhru zájezdu do továrny Red Bull Racing Honda ve Velké Británii, kde jsou vyráběny F1 vozy, a zároveň získat luxusní 5hvězdičkovou zážitkovou prohlídku Londýna. K dosažení tohoto cíle jsme se rozhodli šířit povědomí o značce a hodnotách ExxonMobil a F1.

Přístup ke kampani byl komplexní s využitím řady kanálů a konceptů. Celý proces jsme rozdělili do čtyř částí. Kampaň běžela na Facebooku a Instagramu a GoodCall byl zodpovědný za všechny příspěvky, tvorbu webových stránek, sledování, kampaně, doručování a organizaci.

První částí byla menší soutěž o merch, která běžela na sociálních sítích a získala silnou odezvu na trhu. Druhou částí byla samotná soutěž o cestu do UK. Pro ni jsme vytvořili vlastní landing page, kde lidé vyplňovali dotazník. Abychom dosáhli co nejlepších výsledků, oslovili jsme nejslavnějšího pilota Formule 1 v současnosti, Maxe Verstappena, aby nahrál video pro naši externí kampaň. Cílem od ExxonMobil bylo získat 100-200 dokončených dotazníků, celkem jsme jich měli 352.

Výsledky

  • 352 lidí se zúčastnilo hlavní soutěže, čímž jsme překonali cíl o 170 %.
  • Kampaň na sociálních médiích dosáhla téměř 700 000 zobrazení a více než 2 milionů impresí.
  • Vyhráli jsme první místo v kategorii Employer Branding & People Engagement na ABSL Diamond Awards 2021.
Jste připraveni získat kandidáty podle vašich představ?

Propojte se s GoodCall specialisty a získejte odbornou pomoc při hledání talentů.

Přečtěte si další case studies